Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących m.in. samochodami oraz autokarami, a policyjni wodniacy patrolują jeziora i rzeki, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia - zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie! 

więcej
2014-07-28 21:54

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA NAD WODAMI

2014-07-18, Włoszczowa

Za naszymi oknami znów zagościła prawdziwie letnia pogoda, która zachęca do wypoczynku nad wodą. Wypoczynek często jest kojarzony z pobytem nad morzem, jeziorami, rzeką. Woda – nawet pozornie spokojna – może być niebezpieczna. Większość utonięć jest wynikiem lekkomyślności ludzi oraz lekceważenie obowiązujących przepisów, a przede wszystkim kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

więcej
2014-07-18 14:57

Tegoroczne obchody Święta Policji we Włoszczowie rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę mszą świętą w intencji policjantów i pracowników włoszczowskiej komendy. Wczoraj w obecności m.in. Pierwszego Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Rafała Kochańczyka oraz Wicewojewody Świętokrzyskiego Grzegorza Dziubka policjanci i pracownicy komendy otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie policyjne.  

więcej
2014-07-31 11:34

W ramach działań „ Bezpieczne Wakacje” funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie mł. asp. Hubert Wójcik wspólnie z trenerem samoobrony Robertem Prymasem prowadzą wakacyjne warsztaty samoobrony dla dzieci. Warsztaty odbywają się w Powiatowym Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym we Włoszczowie.

więcej
2014-07-30 08:45

W sobotę na terenie powiatu włoszczowskiego, podobnie jak na terenie całego naszego województwa, policjanci przeprowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Włoszczowscy stróże prawa skontrolowali blisko 470 kierujących, spośród których 2 prowadziło pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości. Wszyscy trzeźwi kierujący, którzy byli kontrolowani przez policjantów, otrzymali naklejki na samochód „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

więcej
2014-07-28 12:35

Wręczenie nominacji i odznaczeń, promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz wyróżnienie laureatów konkursu „Policjant, który mi pomógł” – to najważniejsze punkty Centralnych Obchodów Święta Policji. Podczas policyjnego święta warszawiacy mogli zobaczyć na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego defiladę pododdziałów i uczestniczyć w uroczystości zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza. 

więcej
2014-07-28 21:55

Święto Policji 2014

2014-07-23, KWP

Dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się uroczyste obchody z okazji Święta Policji. W tym roku obchodzona jest także 95. rocznica jej powstania. Uroczystości zbiegły się również z nadaniem sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Udział w nich wzięli między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej z całego województwa świętokrzyskiego. Podczas uroczystości funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie, a wielu z nich zostało wyróżnionych medalami i odznakami.

więcej
2014-07-28 22:10

W ciągu ostatnich lat systematycznie poprawia się stan bezpieczeństwa, a większość Polaków dobrze ocenia służbę policjantów - powiedział w sobotę komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński podczas uroczystości Święta Policji w Warszawie.

więcej
2014-07-28 13:43
1
2
3
4
5
..
>
>>
X