Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-08-25 08:15

Akcja ,,Prędkość

2014-09-18, Włoszczowa

W piątek tj. 19 września br. od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie naszego województwa, prowadzone będą działania pn. „Prędkość”. Świętokrzyscy policjanci dokonując częstych kontroli, zwrócą szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach. Pragniemy przypomnieć, że z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i ich pasażerowie, ale także piesi. Działania policjantów mają na celu m.in. uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje takie postępowanie.

2014-09-18 13:12

Bezpiecznie do szkoły

2014-09-18, Włoszczowa

Włoszczowscy policjanci spotkali się z pierwszoklasistami z gminy Włoszczowa, z którymi rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze przeprowadzili spotkania w szkołach w Koniecznie, Czarncy i Bebelnie. Stróżom prawa towarzyszyła maskotka świętokrzyskiej policji Koziołek Spoko.

więcej
2014-09-18 13:14

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca miasta, u którego znaleźli blisko 40 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz susz roślinny, który wstępnie zidentyfikowano jako marihuana. Jak oszacowano, wartości uszczuplenia Skarbu Państwa z tyłu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi blisko 30 tysięcy złotych. Konsekwencją czynów mężczyzny może być nawet 3-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka kara grzywny.

więcej
2014-09-18 11:33

Od piątku do niedzieli na świętokrzyskich drogach: wypadki -26, ofiary śmiertelne – 5, ranni – 28, nietrzeźwi kierujący - 63. To nie tylko cyfry to ludzkie istnienia, ich sprawy, ich plany, rodziny, pięć istnień już nie ma. Dwadzieścia osiem osób rannych- to walka o powrót do zdrowia to często życie które jest i będzie już zawsze inne niż dotychczas. 63 - to liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, w tej liczbie są również nietrzeźwi uczestnicy zdarzeń drogowych. Nie pozwól pijanemu kierować pojazdem, nie pozwól pijanemu korzystać z drogi, podejrzewasz, że kierowca jest pijany, widzisz, że pieszy zatacza się na jezdnię i może dojść do tragedii, poinformuj policję, nie bądź obojętny! Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić, pieszy może zginąć pod kołami samochodu! Wspólnie uczyńmy nasze drogi bezpiecznymi!
 

więcej
2014-09-15 17:55

Włoszczowscy policjanci odnaleźli i pomogli 74-letniemu kierowcy osobowego Forda. Jego nawigacja w samochodzie poprowadziła go przez piaszczystą leśną drogę, w rezultacie czego jego pojazd zakopał się w piasku i mężczyzna nie mógł  z niego wyjechać. 74 - latek stracił kompletnie orientację w terenie i nie wiedział, gdzie się znajduje. Zagubionego kierowcę odleźli policjanci, którzy by do niego dotrzeć musieli przejść pieszo blisko 3 kilometry, gdyż samochodem nie można było tam dojechać.

więcej
2014-09-15 11:06

,,Prędkość" - podsumowanie akcji

2014-09-16, Włoszczowa

W niedzielę na terenie całego województwa świętokrzyscy policjanci, przeprowadzili akcję pod nazwą ,,Prędkość".
Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.
Podczas prowadzonej akcji świętokrzyscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 940 pojazdów. Ujawnili blisko 500 kierujących, którzy po świętokrzyskich drogach poruszali się z niedozwolona prędkością.
Dążąc do poprawy bezpieczeństwa na drogach, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje.
Apelujemy o włączenie myślenia - tylko to może uchronić nas przed strasznymi konsekwencjami zdarzeń drogowych.

źródło: KWP w Kielcach

2014-09-16 09:15

Włoszczowscy policjanci wspólnie z koziołkiem Spoko po raz kolejny w ramach akcji  „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z pierwszoklasistami z terenu powiatu włoszczowskiego. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili uczniów w szkołach w Olesznie, Bukowie, Mieczynie i Brygidowie. Podczas pogadanki dzieci uważnie słuchały porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

więcej
2014-09-12 10:51
1
2
3
4
5
..
>
>>
X