Jesteśmy Waszą policją. Razem tworzymy bezpieczne województwo

Dotyczy to bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i podczas letniego wypoczynku nad wodami. Na drogach naszego województwa było mniej niż w ubiegłym roku wypadków, kolizji, co przekłada się na mniejszą liczbę ofiar. Zmniejszyła się też znacznie liczba osób, które utonęły w zbiornikach wodnych na terenie świętokrzyskiego.

więcej
2014-09-01 12:36

Bezpiecznie do szkoły

2014-09-01, Włoszczowa

Rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny dla pierwszoklasistów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oznacza nowe wyzwania zarówno w nauce jak i w adaptacji w środowisku rówieśników. O bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i szczęśliwy powrót do domu zadbają włoszczowscy policjanci. W pierwszych dniach września mundurowi będą kontrolować  przejścia dla pieszych w rejonach szkół, sprawdzać pojazdy przewożące uczniów oraz edukować o bezpieczeństwie zarówno małych jak i dużych pierwszaków.

więcej
2014-09-01 13:30

Niecałe trzy godziny włoszczowscy policjanci potrzebowali, aby zatrzymać sprawcę kradzieży blisko 2 tysięcy złotych  z centrum ogrodniczego we Włoszczowie. Jak się okazało zatrzymany 30 – latek  to dostawca , który w tym dniu do sklepu przywiózł towar. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

więcej
2014-09-01 12:40

Właśnie zakończył się charytatywny mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały ze sobą drużyny gwiazd TVP oraz polskiej Policji. Drużynę telewizyjną poprowadził wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar, natomiast drużynę policyjną do zwycięstwa poprowadził sam Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński.

więcej
2014-09-01 07:09

Już za kilka dni, bo już 31 sierpnia, wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych.
 

więcej
2014-08-25 12:14

1 sierpnia ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU. 

więcej
2014-08-25 08:15

Bezpieczna droga do szkoły

2014-08-28, Włoszczowa

W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci po szczęśliwych powrotach z wakacji wracają do szkolnych ławek. Przez pierwsze 5 dni września, nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwać będą świętokrzyscy policjanci. Przy wszystkich szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest duże, mundurowi będą mieć baczenie na zachowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych.

więcej
2014-08-28 11:49

Wczoraj zbiornik wodny Klekot gościł młodych wędkarzy, którzy już po raz drugi podczas tegorocznych wakacji rywalizowali w ramach zawodów  "Bezpieczne wakacje z wędką". Wakacyjny cykl wędkarskiej rywalizacji zorganizowało Towarzystwo Wędkarskie  „BIG FISH” z Włoszczowy przy współpracy z  Komendą Powiatową Policji we Włoszczowie.

więcej
2014-08-25 10:12
1
2
3
4
5
..
>
>>
X