Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włoszczowskim - Działania Policji - KPP Włoszczowa

Działania Policji

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie włoszczowskim

W powiecie włoszczowskim od 5 października 2016 funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu do końca 2016 roku mieszkańcy powiatu skorzystali z niej 55 razy. Zgłoszenia, które docierają do policjantów dotyczą głównie przekroczeń dopuszczalnej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych.

W powiecie włoszczowskim, podobnie jak w całym województwie świętokrzyskim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaczęła funkcjonować 5 października 2016 roku. Od tego czasu do końca 2016 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie otrzymali od mieszkańców 55 zgłoszeń, które w głównej mierze dotyczyły przekroczeń dopuszczalnej prędkości, a także spożywania alkoholu w miejscach zabronionych.

PRZYPOMINAMY!

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Pomocą służą także funkcjonariusze. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Opr. KB

Źródło: KPP w Włoszczowa/KGP