Spotkanie z mieszkańcami Nieznanowic - Aktualności - KPP Włoszczowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z mieszkańcami Nieznanowic

Wczoraj włoszczowscy policjanci spotkali się z mieszkańcami Nieznanowic, którzy uprawiają Nordic Walking, czyli maszerują ze specjalnymi kijkami. Mundurowi przypomnieli najważniejsze przepisy dot. bezpiecznego poruszania się po drodze. Mówili również o niebezpieczeństwie związanym z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Z grupą mieszkańców Nieznanowic, którzy na co dzień uprawiają Nordic Walking spotkali się mł. asp. Karol Bator i asp. Marek Ginalski. Policjanci przybliżyli słuchaczom wiedzę na temat substancji psychoaktywnych, szczególności dopalaczy. Funkcjonariusze wyjaśnili, co to są dopalacze i czym różnią się od narkotyków, dlaczego środki te są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego.

Z uwagi na to, że osoby uprawiające ten rodzaj sportu bardzo często poruszają się po drogach, policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Zaznaczyli, jak bardzo ważne jest to, aby pieszy był widoczny dla innych uczestników ruchu. Każdy uczestnik wczorajszego  spotkania otrzymał od mundurowych opaskę odblaskową.

Na zakończenie policjanci przekazali główne założenia prowadzonej kampanii społecznej pn. ”Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie”, która dotyczy ochrony swoich danych osobowych.

  • Spotkanie z mieszkańcami Nieznanowic
  • Spotkanie z mieszkańcami Nieznanowic
  • Spotkanie z mieszkańcami Nieznanowic