Rozwaga i zdrowy rozsądek za kierownicą - Aktualności - KPP Włoszczowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozwaga i zdrowy rozsądek za kierownicą

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu włoszczowskiego w styczniu 2018 r. W ciągu jednego miesiąca doszło do 7 wypadków drogowych i 37 kolizji. Rannych zostało 8 osób. Apelujemy o rozwagę i zdrowy rozsądek za kierownicą.

Pomimo wielu apeli kierowanych do uczestników ruchu drogowego , a także działań podejmowanych przez włoszczowskich policjantów, w dalszym ciągu dochodzi do zdarzeń drogowych, w których giną lub zostają ranni kierujący, pasażerowie, czy też piesi.

W miesiącu styczniu 2018 roku na terenie powiatu włoszczowskiego doszło do 37 kolizji i 7 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych. Policjanci trzem sprawcom zdarzeń drogowych zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami, wnioskując o orzeczenie wobec nich zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze.

Każdy z nas powinien wiedzieć, że życie ludzkie jest najcenniejsze. Natomiast ignorowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, brawura, przecenianie swoich umiejętności, alkohol jak również chęć zaimponowania innym może stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

Przypominamy!                                               
Trudne warunki pogodowe i zmienna aura powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Dla kierowców oznacza to wzmożoną czujność, zachowanie właściwych odstępów i jazdę z dozwoloną prędkością.