Spotkanie z włoszczowskimi licealistami - Aktualności - KPP Włoszczowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z włoszczowskimi licealistami

Wczoraj policjant z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie w ramach prowadzonych działań profilaktycznych przeprowadził spotkania z licealistami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Podczas spotkań omówił odpowiedzialność karną za popełniane przestępstwa, w tym przestępstwa popełniane z nienawiści, a także przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie spotkał się asp. Karol Bator z włoszczowskiej komendy. W ramach profilaktyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym policjant zwrócił uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz wyświetlił film „To był wypadek”. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo pieszych oraz na kwestie związane z alkoholem i środkami odurzającymi w kontekście kierowania pojazdami.

Policjant omówił również odpowiedzialność karną młodzieży za popełniane przestępstwa i wykroczenia, w tym w szczególności przestępstwa popełniane z nienawiści. Na zakończenie mundurowy przekazał informację o sposobie działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz wyświetlił filmik promujący i pokazujący działanie tej aplikacji.

  • Spotkanie z włoszczowskimi licealistami
  • Spotkanie z włoszczowskimi licealistami