Ostrożność i zdrowy rozsądek za kierownicą - Aktualności - KPP Włoszczowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrożność i zdrowy rozsądek za kierownicą

Wczoraj na terenie powiatu włoszczowskiego doszło do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych, w których na szczęście podróżujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń. PRZYPOMINAMY o rozwadze i rozsądku za kierownicą, zwłaszcza w tej jakże trudnej, jeśli chodzi o warunki drogowe zimowej porze.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinne 10 na drodze wojewódzkiej 742 pomiędzy miejscowościami Międzylesie a Włoszczową doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy i bus przewożący dzieci. Jak wynika z ustalań policjantów, 31-letni kierujący Peugeotem nie zachował bezpiecznego odstępu za busem przewożącym dzieci i uderzył w jego tył. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiały jedynie pojazdy.

Podobny przebieg miało zdarzenie z godziny 16 we Włoszczowie, kiedy to na ul. Partyzantów 33-letnim kierujący ciężarową Scania uderzył w tył osobowej Mazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Warunki pogodowe i zmienna aura powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Dla kierowców oznacza to również wzmożoną czujność i jak zawsze zachowanie właściwych odstępów między pojazdami, a także jazdę z dozwoloną prędkością.

  • Zdarzenie trasa Miedzylesie-Włoszczowa
  • Zdarzenie trasa Miedzylesie-Włoszczowa
  • Zdarzenie trasa Miedzylesie-Włoszczowa